Blog / 2017 / 02 / 27 / poszukiwanie domu droga przez mękę czy łatwizna

Poszukiwanie domu - droga przez mękę, czy łatwizna?

Szukasz nieruchomości. Masz na to niewiele czasu, bo pracujesz, masz życie rodzinne, jakieś hobby. Trudno. Poświęcasz się i samodzielnie, godzinami przeglądasz ogromne ilości ogłoszeń w internecie na wielu, wielu stronach. Są też gazety, do których czasem zaglądasz. Rezultatów brak. Na dodatek ogłoszenia są powielone, te same mieszkania prezentują różne biura, roi się też od nieaktualnych ofert. Jak od tego uciec i ułatwić sobie drogę do wymarzonego "M"? pinezka_na_mapie_miasto

Łatwo nie jest


Szukając nieruchomości samodzielnie musisz wykonać sporo ciężkiej pracy, masz wiele serwisów internetowych do śledzenia, a także, coraz rzadziej, gazety, w których ogłaszają się nieinternetowi sprzedający. Są serwisy, w których można oddzielić oferty biurowe od prywatnych, co częściowo upraszcza sprawę. Dotyczy to jednak tylko na bieżąco opłaconych ogłoszeń - zwykle 30 dniowych. Te archiwalne, np. sprzed dwóch miesięcy są już niedostępne.

Wymarzone rozwiązanie


Wyobraź sobie jednak, że masz tylko jedną stronę do poszukiwania nieruchomości, na której są wszystkie najnowsze anonse, ze wszystkich dostępnych źródeł. Gdy szukasz domu, wchodzisz na taką stronę, wskazujesz lokalizację i pojawiają się prywatne ogłoszenia nawet z ostatnich kilku lat. Na dodatek oddzielone od ofert pośredników, z podanym telefonem właściciela.

Gdzie to znaleźć?


My, zawodowi pośrednicy, mamy takie branżowe narzędzia. W Emce posługujemy się serwisami, które zbierają dane o nieruchomościach oferowanych przez prywatnych wystawców z ostatnich 5 lat.
Jeśli zatem klient Emki zleca poszukiwanie, to w pierwszej kolejności swoje działania koncentrujemy m.in. na zebranej bazie zawierającej tysiące danych na temat sprzedaży lub najmu w wybranej okolicy. Nie zaczynamy zatem naszych działań od zera, tak jak robi to każda osoba prywatna.

Jak widać korzystając z usług pośrednika zdecydowanie skracasz czas poszukiwania nieruchomości i masz pełen obraz rynku. Dodatkowo w biurach znajdują się oferty, które są dostępne tylko u pośredników . Są to tak zwane wyłączności. Najczęściej są też oferty, którymi agenci wymieniają się w ramach współpracy.

Bazy danych. Szybki dostęp do informacji. To jest obecnie najcenniejsze na rynku, i jest u nas od ręki w trakcie krótkiej rozmowy z agentem.

Podsumowanie


Kilka konkretnych korzyści z poszukiwania domu przy pomocy agenta:

1. Oszczędzasz czas

Tego nie da się wycenić.

2. Archiwum

Masz dostęp do ofert archiwalnych, które początkowo są zwykle wystawiane przez właścicieli w zawyżonych cenach. Dzięki temu przy pomocy naszego agenta możesz wynegocjować spore kwoty z właścicielem, ponieważ wiesz dokładnie od kiedy sprzedaje, o ile już obniżył cenę itd.

3. Masz szybki dostęp do okazyjnych nieruchomości, które mogą wcale nie pojawić się na popularnych portalach, ani stronie firmowej biura.

Okazje to jest to co tygrysy lubią najbardziej!

Udostępnij:

Powiązane posty